6,937,305 unikalnych wizyt
Wytyczne dla klas 1-3
Bezpieczna szkoła

Procedury bezpieczeństwa
od 18.01.2021

Procedury bezpieczeństwa Prezentacja MEN
Wytyczne GIS dla szkół
Zasady nauczania zdalnego
Sprawdź stan powietrza
Nawigacja
Strona główna
Misja Szkoły
Znajdź na mapie
Szkoła okiem kamery

Dla rodziców
Rada Rodziców
Harmonogram spotkań
Jak usprawiedliwiać?
Bezpieczny Internet
Ubezpieczenie Ucznia
Internet: 10 porad
Narodowy Program Rozwoju_Czytelnictwa

Dla uczniów
Plan lekcji
Hymn szkoły
Szkolny kalendarz
Mój bezpieczny Internet
Artykuły
Pielęgniarka

Kadra pedagogiczna
Dyrekcja szkoły
Wychowawcy klas
Pomoc psych-ped
Pedagog
Logopeda
Psycholog

Biblioteka
Biblioteka
Regulamin biblioteki
Darmowe podręczniki

Świetlica
Świetlica szkolna
Świetlica środowiskowa

Stołówka
Stołówka szkolna
Tygodniowy jadłospis

Szkolne prawo
Regulamin SP1
Ocenianie zachowania
Mistrz dobrych manier
Prymus SP1
Sportowiec Szkoły
Regulamin SU
Plan pracy wychowawczej
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Procedury powypadkowe
Raporty z ewaluacji
Szukaj

Kontakt z adminem
Działania profilaktyczno -wychowawcze
Szkolny Klub Wolontariatu
Działania charytatywne
Pedagog radzi
Szkoła dla Rodziców
Profilaktyka i psychoedukacja
Poczytaj mi, proszę.
Wejdź i zobacz!Zobacz dział Edukacja


Przejście na stronę Stowarzyszenia
Bip
wejdź na stronę bipraciborz/sp1
Zgórki na pazurki
Przygotowania do obozu rozpoczęto już w grudniu. W szkole rozwieszono plakaty informujące uczniów o możliwości wyjazdu, jego terminie, miejscu zakwaterowania i planowanym dofinansowaniu z UE. Wszyscy zapisani uczniowie otrzymali ulotki informujące o celach obozu. Końcem grudnia zamknięto listę uczestników. Organizatorem i kierownikiem obozu była p. Beata Joszko pozostali opiekunowie to: p. Iwona Kołtun, p. Katarzyna Śledź i p. Sebastian Łoboda.
Tydzień przed terminem wyjazdu zorganizowano spotkanie z rodzicami uczestników obozu. Na zebraniu przekazano wszelkie niezbędne informacje: miejsce i godzinę zbiórki, trasę podróży, miejsce pobytu, telefon kontaktowy oraz termin i godzinę powrotu. Przedstawiono tygodniowy i dzienny plan zajęć obozu, każdy rodzic otrzymał ulotkę, na której znajdowały się wszystkie ważne wiadomości.
W niedzielę 4 lutego o godzinie 7.00 grupa wyjechała autobusem PKS w stronę Rzeki. Około godziny 9.00 dojechali pod piękny Hotel Javor. Po przyjeździe złożyli wszystkie bagaże w przechowalni i rozpoczęli przygotowania do wyjścia na stok. Dzieci, które wypożyczały sprzęt przymierzały buty narciarskie i uczyły się jak wpinać je do nart. Kiedy wszyscy byli już gotowi wraz z grupą czeską wyruszyli na stok. Na górce dzieci podzielono na 5 grup: początkujący narciarze, początkujący snowboardziści, średniozaawansowani narciarze oraz zaawansowani narciarze i snowboardziści. Wraz z czeskimi instruktorami opiekunowie prowadzili zajęcia w poszczególnych grupach. Wieczorem wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami spotykali się w świetlicy. Podczas spotkań zapoznano dzieci z tygodniowym i dziennym planem dnia, sposobami konserwacji nart oraz bezpieczeństwem podczas zajęć na stoku i wyjść w góry. Organizowano gry i zabawy na wesoło i punktowane konkursy. Po sześciu dniach wyłoniono i nagrodzono zwycięską grupę.
Grupy zaawansowane miały zajęcia na górze zwanej Javorovy Vrch, grupy początkujące na stoku w Rzece. Dziennie było ok. 5 godzin intensywnych zajęć.
Dzięki wsparciu UE dzieci miały okazję przetestować snowboardy i Funcarvery (Extreme) tzn. specjalny model INLINE r11; bardzo krótkie narty o długości 100cm i promieniu skrętu 6-10m. Funcarvery były świetne do zabawy na przygotowanym płaskim stoku, do skoków i obrotów. Dzieciakom strasznie się podobały.
W czwartek odbył się wyścig slalomem. Za trzy pierwsze miejsca były medale i dyplomy. Tego dnia odbyła się również dyskoteka, na której wszyscy chętni popisywali się umiejętnościami tanecznymi.
Przez cały okres pobytu dopisywała piękna, zimowa pogoda. Ostatniego dnia zajęcia odbyły się już tylko rano. Podczas nich dzieci mogły sprawdzić wszystkie swoje umiejętności podczas grupowych zjazdów. O godzinie 14.00 narciarze wyruszyli do Raciborza. Wszystkim obóz bardzo się podobał i zadeklarowali swój udział w zimowym polsko- czeskim szaleństwie w przyszłym roku.
e-Dziennik
Biblioteka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Każdy może kodować
Programujemy
Bądź kreatywny
Facebook
Projekty UE
Comenius
-My healthy lifestyle...

POKL
-KomPAS
-Nauka bez tajemnic
-Be Smart, My Student!

Euroregion Silesia
- Sport w sztuce...
- Wspólna nauka...
- Taniec bez granic
- Twarzą w twarz...

Projekty systemowe
-Indywidualizacja...
- TIK Tak
RODO
Kreatywni z Ostroga