6,460,899 unikalnych wizyt
Bezpieczny powrót

Procedury bezpieczeństwa Prezentacja MEN
Wytyczne GIS dla szkół
Nawigacja
Strona główna
Misja Szkoły
Znajdź na mapie
Szkoła okiem kamery

Dla rodziców
Rada Rodziców
Harmonogram spotkań
Jak usprawiedliwiać?
Bezpieczny Internet
Ubezpieczenie Ucznia
Internet: 10 porad
Narodowy Program Rozwoju_Czytelnictwa

Dla uczniów
Plan lekcji
Hymn szkoły
Szkolny kalendarz
Terminarz konkursów
Terminarz wydarzeń
Mój bezpieczny Internet
Artykuły
Pielęgniarka

Kadra pedagogiczna
Dyrekcja szkoły
Wychowawcy klas
Pomoc psych-ped
Pedagog
Logopeda
Psycholog

Biblioteka
Biblioteka
Regulamin biblioteki
Darmowe podręczniki

Świetlica
Świetlica szkolna
Świetlica środowiskowa

Stołówka
Stołówka szkolna
Tygodniowy jadłospis

Szkolne prawo
Regulamin SP1
Ocenianie zachowania
Mistrz dobrych manier
Prymus SP1
Sportowiec Szkoły
Regulamin SU
Plan pracy wychowawczej
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Procedury powypadkowe
Raporty z ewaluacji
Szukaj

Kontakt z adminem
Działania profilaktyczno -wychowawcze
Szkolny Klub Wolontariatu
Działania charytatywne
Pedagog radzi
Szkoła dla Rodziców
Profilaktyka i psychoedukacja
Poczytaj mi, proszę.
Wejdź i zobacz!Zobacz dział Edukacja


Przejście na stronę Stowarzyszenia
Bip
wejdź na stronę bipraciborz/sp1
Piszę po polsku
Uwaga Internauci!
W trosce o poprawność języka polskiego, Wasze umiejętności językowe oraz o to aby Wasi nauczyciele nie załamywali rąk i nie płakali widząc to, co wypisujecie w shoutboxie (i nie tylko) proszę wszystkich aby w shoutboxie posługiwali sie poprawną polszczyzną.

Od dzisiaj do końca roku niepoprawne wpisy będą usuwane.
Piszemy polskie znaki diakrytyczne, typu ś, ć, ź...
Unikamy stosowania: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, lub ???????????????????, itp.
Nie nadużywamy WIELKICH LITER.
Piszemy gramatycznie, a nie fonetycznie.
Próba sił
Klasy szóste pisały dziś próbny sprawdzian kompetencji. Mam nadzieję, że napisaliście go bez większych problemów i, że napisanie tego testu pomoże Wam pod koniec roku w bezstresowym podejściu do właściwego sprawdzianu, kończącego 6-letnią naukę w szkole podstawowej.
Napiszcie w komentarzach jaki był ten test? Które zadanie sprawiło Wam najwięcej trudności? Czy jesteście już gotowi do decydującego starcia w kwietniu?
Dla tych, którzy jeszcze chcieliby poćwiczyć rozwiązywanie podobnych sprawdzianów polecam link poniżej. Prowadzi on do strony OKE w Krakowie, gdzie znajdziecie wszystkie przeprowadzone do tej pory sprawdziany w klasie szóstej. Życzę samych trafnych odpowiedzi.
Apel z okazji Święta Niepodległości Polski
Dnia 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości Polski. Wszyscy uczniowie ubrani na galowo, ustawili się na holu przejściowym szkoły. Klasa 6b pod nadzorem Pań K.Gruchel i M.Solich oraz Pana P.Pisarczyka prowadziła apel. Na początku wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Z tekstów uczniów dowiedzieliśmy się dokładnie, kiedy nastąpiły rozbiory naszej ojczyzny i kto je rozpoczął. Obserwowaliśmy w jakich latach Polska znika z mapy. Słuchaliśmy piosenek wykonywanych przez nasz chór szkolny oraz recytacji wierszy o ojczyźnie. Usłyszeliśmy, że po 123 latach niewoli Polska znów znalazła się na mapie Europy. Wszyscy występujący aktorzy byli przebrani w ciekawe, symboliczne stroje.
Przedstawienie to było dla nas ciekawą lekcją historii.
"Uczniowie Miesiąca"
W środę, 7 listopada, podczas apelu szkolnego miało miejsce kolejne już wręczenie dyplomów dla uczniów wyróżniających się nienagannym zachowaniem, dużą aktywnością w pracach na rzecz zespołu klasowego i szkoły. Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą wytypowała po raz drugi w tym roku osoby, które otrzymały zaszczytny tytuł „Ucznia Miesiąca” „Szkoły na Ostrogu”. Są to osoby będące wzorem do naśladowania w dobrym zachowaniu, przestrzeganiu „Kodeksu Grzeczności” oraz Regulaminu Szkoły.
Przez wieki z Bogiem i Polską w sercu
W dniu 11 listopada 2007 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości.
O godz. 12.00 poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas mszy świętej w kościele farnym, odprawianej w intencji Ojczyzny.
Po południu chór szkolny pod kierunkiem Pana Piotra Pisarczyka wystąpił w uroczystościach patriotycznych pod hasłem: „Przez Wieki z Bogiem i Polską w Sercu”, organizowaną w związku z 80 rocznicą polskiego hymnu państwowego i 1 rocznicą odsłonięcia i poświęcenia w Raciborzu pomnika abp J. F. Gawliny, biskupa polowego Wojsk Polskich i opiekuna Emigracji Polskiej, Syna Ziemi Raciborskiej. Uroczystości patronował Prezydent Miasta Racibórz, Mirosław Lenk.
Podniebne loty
Dzisiaj w naszej szkole, o godzinie 14.30 odbyły się już po raz szósty Latawcowe Mistrzostwa Szkoły, w klasie FLP (latawców płaskich). Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, dla dzieci z klas 1 - 3 i osobno dla dzieci z klas 4 - 6. Jak zwykle zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców, którzy aktywnie włączali się w przygotowania modeli do konkursu.
W zawodach każdy mógł zdobyć maksymalnie 30 punktów. Ocenie podlegało:
Szkolny Konkurs Tańca
Dnia 31 października na dużej sali gimnastycznej po raz siódmy odbył się "Szkolny konkurs tańca nowoczesnego" dla uczniów klas III - VI. W konkursie wzięło udział 10 zespołów, łącznie 28 osób. Konkurs trwał półtorej godziny i wyłonił zespół, który będzie reprezentował Szkołę Podstawową nr 1 na Powiatowym Konkursie Młodych Choreografów w Nędzy. Jury w składzie: J. Kolorz, J. Kurpis i B. Joszko - organizator, przyznało trzy kolejne miejsca i wyróżnienia:
Dlaczego odwiedzamy groby zmarłych?
W IX stuleciu Kościół rzymskokatolicki ustalił 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych. Chciano m. in. zastąpić nim ciągle praktykowane czary i pogańskie rytuały.
W Polsce jeszcze na początku XX wieku podczas uroczystości Wszystkich Świętych szczególną czcią otaczano żebraków i tzw. proszalnych dziadów, siedzących zazwyczaj przed wejściem do kościołów i na cmentarzach. Na tę okazję gospodynie wypiekały specjalne małe chlebki, zwane powałkami. Zgodnie z tradycją wypiekano tyle chlebków, ilu było zmarłych w rodzinie. Wręczając chlebki żebrakom, uważanym za osoby utrzymujące kontakt z zaświatami, proszono ich, aby modlili się za dusze zmarłych.
Gadająca dynia!
Nie czytaj tego newsa!
e-Dziennik
Biblioteka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Każdy może kodować
Programujemy
Bądź kreatywny
LearningApps
Facebook
Projekty innowacyjne
-Language @mosphere
-Koło Noblisty
-Akademia Myśli Twórczej

- Robotyka

- Destination Imagination
- Teatr Cieni
Projekty UE
Comenius
-My healthy lifestyle...

POKL
-KomPAS
-Nauka bez tajemnic
-Be Smart, My Student!

Euroregion Silesia
- Sport w sztuce...
- Wspólna nauka...
- Taniec bez granic
- Twarzą w twarz...

Projekty systemowe
-Indywidualizacja...
- TIK Tak
Szkoła w Ruchu
RODO
Kreatywni z Ostroga