6,201,463 unikalnych wizyt
Bezpieczna szkoła
Rekrutacja 2020
Nawigacja
Strona główna
Misja Szkoły
Znajdź na mapie
Szkoła okiem kamery

Dla rodziców
Rada Rodziców
Harmonogram spotkań
Jak usprawiedliwiać?
Bezpieczny Internet
Ubezpieczenie Ucznia
Internet: 10 porad
Narodowy Program Rozwoju_Czytelnictwa
Sekretariat

Dla uczniów
Plan lekcji
Hymn szkoły
Szkolny kalendarz
Terminarz konkursów
Terminarz wydarzeń
Mój bezpieczny Internet
Artykuły
Pielęgniarka

Kadra pedagogiczna
Dyrekcja szkoły
Pomoc psych-ped
Pedagog
Logopeda
Psycholog

Biblioteka
Biblioteka
Regulamin biblioteki
Darmowe podręczniki

Świetlica
Świetlica szkolna
Świetlica środowiskowa

Stołówka
Stołówka szkolna
Tygodniowy jadłospis

Szkolne prawo
Regulamin SP1
Ocenianie zachowania
Mistrz dobrych manier
Prymus SP1
Sportowiec Szkoły
Regulamin SU
Plan pracy wychowawczej
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Procedury powypadkowe
Raporty z ewaluacji
Szukaj

Kontakt z adminem
Jesteśmy OK!
Działania profilaktyczno -wychowawcze
Szkolny Klub Wolontariatu
Działania charytatywne
Pedagog radzi
Szkoła dla Rodziców
Profilaktyka i psychoedukacja
Poczytaj mi, proszę.
Wejdź i zobacz!Zobacz dział Edukacja


Przejście na stronę Stowarzyszenia
Bip
wejdź na stronę bipraciborz/sp1
Starsi dla młodszych i nie tylko
Z okazji Dnia Europy i Święta Unii Europejskiej uczniowie realizujący pogram "Świat małego Europejczyka" oraz członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie pt."Bajkowe postacie prezentują swoje kraje". Mimo trudnej tematyki uczniowie klas I-III ze skupieniem i wielkim zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną inscenizację. Repertuar chóru szkolnego wspaniale wkomponował się w przedstawione treści, a piosenka finałowa "Europo witaj nam" wywołała spontaniczną reakcję publiczności.
Konkurs czytelniczy "Bohaterowie naszych lektur"
Już po raz VI w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas I-III "Bohaterowie naszych lektur". Przebiegał on w II etapach: zespołowe rozwiązywanie testu (krzyżówki, rebusy, pytania typu prawda/fałsz, itp.), oraz odpowiedzi ustne na wylosowane pytania o takim samym stopniu trudności (za 1,2,3 punkty). Odpowiedzi oceniała komisja w skład której wchodzili przedstawiciele raciborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rybniku oraz nauczyciel j. polskiego z wybranej losowo raciborskiej szkoły...
Nagrody Prezydenta Miasta dla najlepszych
Jak co roku Prezydent Miasta Racibórz nagradza najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku poprzeczkę ustawiono bardzo wysoko. W ocenie osiągnięć uczniów liczyły się wysokie wyniki uzyskane w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Z naszej szkoły nagrodę Prezydenta Miasta otrzymały:
Paulina Mucha - kl. 4a,
Justyna Ciszek - kl. 5b,
Joanna Ptak - kl. 6d.
Kangury rozdane

Zakończył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2007".
Wielkim propagatorem tegorocznego konkursu w naszej szkole był pan Krzysztof Chrupajło,obecny dyrektor G-2 oraz Małgorzata Jończyk, nauczyciele matematyki którzy zebrali 16 - osobową grupę z klas 4 -6, reprezentujących naszą szkołę w tych zmaganiach.
Wyróżnienia w konkursie w kategorii Beniamin zdobyli:
Justyna Ciszek - 99,75 pkt.,
Katarzyna Gargulińska - 93,75 pkt.,
Nataniel Ostrowski - 92,00 pkt.
W kategorii Maluch wyróżnienie zdobył Łukasz Chrupajło - 95,00 pkt.
Konkurs na logo lata rozstrzygnięty
Zakończył się tegoroczny konkurs na logo akcji "Lato w Mieście 2007". Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu jest Aleksy Polowy z Gimnazjum nr 3. 20 czerwca o godz. 9.00 w Gimnazjum nr 3 przy ul. Żorskiej odbędzie się rozdanie nagród w konkursie.
Z naszej szkoły do konkursu zostały zgłoszone 4 prace. Jedna z nich - praca Justyny Ciszek z 5b, została zauważona przez jury konkursu wśród 230 wszystkich zgłoszonych prac. Uplasowała się na 4 miejscu w konkursie i została nagrodzona. Tak więc po raz kolejny uczeń naszej szkoły znalazł się w 10 finalistów.
Konkursy w czytaniu zakończone!
W tym roku szkolnym już po raz czwarty odbyły się w naszej szkole turnieje głośnego i cichego czytania. Jak co roku, trwały one od października do maja i obejmowały wszystkich uczniów i klasy od 4 do 6.
Turnieje czytelnicze, których pomysłodawcami są panie: Teresa Sopa-Doszczak (nasza bibliotekarka), Grażyna Hończak i Barbara Śmieja, mają na celu zachęcić uczniów do czytania, wskazać inną, ciekawą drogę do nauki własnej a przez to kształcić u naszych uczniów jakże ważną umiejętność czytania ze zrozumieniem. Zdobycie tej umiejętności powinno w przyszłości ułatwić szóstoklasistom pisanie sprawdzianu kompetencji, gdzie właśnie czytanie ze zrozumieniem (poleceń) jest kluczem do zwycięstwa ale tak naprawdę chodzi o to, aby umiejętność tę wykorzystywali w późniejszym życiu...
Akcja Nepal zakończona
Dnia 11 czerwca nastąpiło uroczyste przekazanie dochodu z AKCJI NEPAL. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole osoby reprezentujące zaprzyjaźnioną szkołę z Walii. Suma dochodu to około 1000 zł, czyli 180 funtów. Cieszymy się tym wynikiem, który jest owocem naszej pracy.
HALOWE MISTRZOSTWA
5 czerwca 2007 r. odbyły się III Halowe Mistrzostwa Raciborza Modeli Szybowców o Puchar Prezydenta Miasta. Zawody przeprowadzone były na hali sportowej OSiR, przy ulicy Łąkowej. Wzięło w nich udział 54 zawodników, reprezentujących 5 drużyn z: SP1, Koła Modelarskiego „Lotnik”, SP13, SP15, SP18.
Zawody polegały na tym, aby własnoręcznie wykonanym modelem szybowca wykonać 2 rzuty – loty, w których liczył się lepszy czas.
Rajd profilaktyczno-turystyczny w Istebnej
W dniach od 22 do 24 maja 2007 roku w Istebnej odbył się piąty rajd profilaktyczno-turystyczny. W rajdzie brali udział uczniowie klas szóstych SP1 oraz uczniowie partnerskiej szkoły Vrchni 19 z Opawy. Rajd zrealizowano w ramach programu INTERREG IIIA, polsko-czeskiego projektu Sport zbliża narody finansowanego przez Unię Europejską i budżet państwa.
Celem pierwszorzędnym rajdu było wyposażenie dzieci w wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Celem drugorzędnym było zapoznanie dzieci z ciekawymi formami spędzania czasu wolnego oraz propagowanie turystyki krajoznawczej Górnego Śląska.

e-Dziennik
Biblioteka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Każdy może kodować
Programujemy
Bądź kreatywny
Świetlica proponuje
LearningApps
Facebook
Projekty innowacyjne
-Language @mosphere
-Koło Noblisty
-Akademia Myśli Twórczej

- Robotyka

- Destination Imagination
- Teatr Cieni
Projekty UE
Comenius
-My healthy lifestyle...

POKL
-KomPAS
-Nauka bez tajemnic
-Be Smart, My Student!

Euroregion Silesia
- Sport w sztuce...
- Wspólna nauka...
- Taniec bez granic
- Twarzą w twarz...

Projekty systemowe
-Indywidualizacja...
- TIK Tak
Szkoła w Ruchu
RODO
Kreatywni z Ostroga