AKCJA "GÓRA GROSZA 2005r."
Dodane przez admin dnia Styczeń 17 2006 13:25:39
Już po raz szósty Towarzystwo Nasz Dom organizowało pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej akcję „Góra Grosza”.
W tym roku w naszej szkole akcja ta przebiegała równie dobrze jak w latach ubiegłych, natomiast finał akcji był bardzo emocjonujący i owocny.
Przez 3 ostatnie dni odbywała się prawdziwa walka na kilogramy, dekagramy, a nawet na gramy. Na korytarzu szkolnym mieściło się centrum dowodzenia akcją wyposażone w wagę szalkową. I to właśnie tu ważyły się (dosłownie) losy każdej klasy i jej złotych monet. Pojemnik zbiorczy zapełniał się z minuty na minutę. Walka pomiędzy klasami była bardzo zacięta, a jak jeszcze uświadomimy sobie, że to dla dobra dzieci, to serce rośnie. Ostatecznie klasowym zwycięzcą akcji została klasa IIIa, drugie miejsce klasa IVa i trzecie miejsce zajęła klasa Va.

Treść rozszerzona
Zwycięska klasa uzbierała ponad 8 kilogramów złotych monet. Zbierali wszyscy, ale klasowymi liderami akcji byli Jarosław Armatys, Damian Czernik, Bartosz Bulenda, Joanna Kołtun, pani Basia i inni.Jako szkoła pobiliśmy nasz zeszłoroczny rekord o 10 kg i zebraliśmy 53,37 kg monet. W tym 16643 1-groszówek, 7213 2-groszówek, 3259 5-groszówek, 210 10-groszówek, 67 20-groszówek i 1 50-groszówka, co łącznie daje 27393 sztuki monet.
Indywidualnie największą górę grosza zebrał Michał Machniak – 4,80 kg, oraz Bartek Satała – 4,65 kg.
Aniołem Stróżem całej akcji w naszej szkole jest pani wicedyrektor Józefa Kielak, a nad jej sprawnym przebiegiem czuwały: p. Beata Joszko i Barbara Śmieja. Duży wkład w zbiórkę groszy wniosła również pani Wiesława Siniakiewicz, nasza szatniarka, która wszystkie zgubione przez nas grosze sukcesywnie przekazywała na tą akcję. Wielkim zaufaniem do liczenia złotych monet obdarzyliśmy p. Elżbietę Leśniak. Po podsumowaniu na apelu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski i rozdaniu dyplomów ogłosiliśmy inaugurację kolejnej akcji „GÓRA GROSZA 2006”.
W poprzednich akcjach dzieci i młodzież z całej Polski zebrała już 6 milionów złotych. Pieniądze te wsparły najbiedniejsze domy dziecka. Dlatego akcja taka jest bardzo ważna i będziemy brali w niej udział nadal.
To do zobaczenia, idziemy zbierać grosze!!!

- Barbara Śmieja, Beata Joszko