Sukces uczniów SP 1 w międzynarodowym konkursie fotograficznym
Dodane przez admin dnia Listopad 20 2018 08:02:30
Dawid Jędrysik i Wiktor Cyfka zostali wyróżnieni w XI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” w Lublinie. Jurorzy: dr Wojciech Mendzelewski z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i historyk sztuki Krzysztof Dąbek wybrali fotografie piętnastoletnich raciborzan ze Szkoły na Ostrogu spośród prawie 300 zgłoszonych dzieł.

Treść rozszerzona
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało się zaledwie nieco ponad 50 prac z Polski, Ukrainy i Francji. Wśród szczęśliwej „pięćdziesiątki“ znalazły się dzieła dziewięciorga uczniów SP1: Dawida Jędrysika, Wiktora Cyfki, Aleksandry Olejniczak, Aleksandry Nizio, Aleksandry Dudek, Ady Sapały, Moniki Nowak, Patryka Cięciwy i Łukasza Szymańskiego.

Fotografie powstały w ramach zajęć lekcyjnych z Ewą Wawoczny i były inspirowane obrazami zarówno polskich twórców takich jak Władysław Ślewiński czy Stanisław Wyspiański, jak i malarzy światowego formatu tj.: Fra Bartolomeo, Robert Campin, Chaim Soutine, Pierre Auguste Renoir i Amadeo Modigliani.


Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 8 grudnia 2018 r. w Galerii Krańcowej w Lublinie.