EKOmpost - segreguj z głową
Dodane przez admin dnia Czerwiec 12 2019 08:18:54
11 czerwca w Sali Kolumnowej Urzędu Miasta w Raciborzu nagrodzono uczestników konkursu plastycznego i wiedzy ekologicznej „EKOmpost – segreguj z głową”.
Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami zdobywając wysokie lokaty w konkursie:


Na zdjęciu zwycięskie prace Filipa i Kacpra Brzoski

Treść rozszerzona
Klasy 1-3

I miejsce Filip Brzoska kl. 1c

Klasy 4-6

I miejsce Kacper Brzoska kl.6b

II miejsce Julia Linkiewicz kl.6c

III miejsce Patrycja Sitnikow kl. 6c

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy dotyczącej prawidłowej segregacji odpadów i recyklingu, funkcjonowania kompostowni, popularyzacji postaw i zachowań proekologicznych oraz rozwijania odpowiedzialności za środowisko. Zwiększenie zainteresowania zdobywaniem wiedzy na temat segregowania odpadów w kontekście ich biodegradowalności. Pobudzenie kreatywności uczniów i nauczycieli w doborze form pracy plastycznej i jej innowacyjności oraz współpracy uczeń nauczyciel w zakresie poprawności dydaktycznej.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez Uczestnika pracy plastycznej w formie przestrzennej rzeźby lub na papierze (praca płaska), w dowolnej technice plastycznej z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych.

Prace musiały obrazować jedno z poniższych zagadnień: prawidłowa segregacja odpadów, recykling, kompostownia i biodegradowalność, postawy i zachowania proekologiczne oraz rozwijanie odpowiedzialności za środowisko.

TC