Nauka przez zabawę, czyli...
Dodane przez admin dnia Czerwiec 18 2019 09:25:22
17 i 18 czerwca w naszej szkole zawitał Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przyjazd Naukobusa był możliwy dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez CNK i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów na dwudziestu stacjach badawczych.


Treść rozszerzona
Nasza szkoła od 6 lat prowadzi Klub Młodego Noblisty, w ramach którego uczniowie eksperymentują i uczą się przez zabawę. Klub należy do sieci szkół KMO przy CNK. Opiekunki koła - Sylwia Surma i Sabina Chodenko pięciokrotnie uczestniczyły w Forum dla opiekunów Klubu i licznych szkoleniach, dlatego Szkoła z Ostroga została jedną z dwudziestu, goszczących w tym roku Naukobus.

„Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała” – opowiada Sylwia Surma.

Na wystawę zostały zaproszone inne placówki z naszego miasta - SP na Płoni i SP ze Studziennej oraz Przedszkole nr 11. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu.

Zapraszam również do
Galerii zdjęć