Prawa Dziecka w SP1
Dodane przez admin dnia Grudzień 02 2019 09:30:30
W tym roku Ogólnopolskie Dni Praw Dziecka odbywały się w Raciborzu. Nasza Szkoła miała zaszczyt goszczenia Rzecznika Praw Dziecka, Pana Mikołaja Pawlaka dnia 22 listopada 2019 r. Społeczność szkolna i zaproszeni goście z Prezydentem Miasta Raciborza Dariuszem Polowym na czele, miała możliwość uczestnictwa w autorskim programie artystycznym przygotowanym przez Panią Ewę Wawoczny, nauczycielkę języka polskiego.

Treść rozszerzona
Program miał na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie obrony praw dzieci nie tylko w Polce ale i na świecie.

O stronę graficzną występu zadbał Pan Adam Szramowski, a o stronę muzyczną Pani Ilona Rucińska.

Na zakończenie dzieci i młodzież z naszej szkoły, wręczyły rzecznikowi Praw Dziecka statuetkę symbolizująca uścisk dłoni, a wykonaną na warsztatach przez Panią Katarzynę Bartkowiak –Bucyk. Na pamiątkę spotkania szkoła otrzymała pięknie wydrukowaną Konwencję Praw Dziecka.

Zakończenie obchodów Dni Praw Dziecka zwieńczyła Gala Finałowa w Raciborskim Centrum Kultury, na której to zostali nagrodzeni uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez biuro rzecznika Praw Dziecka a dotyczącym właśnie Praw Dziecka. Wśród naszych uczniów została wyróżniona Irina Gadachik i Marta Wawoczny.

Ponadto miło nam poinformować, że wśród osób wyróżnionych Odznaką Honorową za Obronę Praw Dziecka znalazła się Pani Józefa Kielak – pedagog szkolny i wicedyrektor ds. wychowawczych.
foto: naszraciborz.pl

Patrycja Pol