Zasady bezpieczeństwa w sieci
Dodane przez admin dnia Luty 05 2020 08:23:07

Podsumowując tegoroczne obchody "Dnia bezpiecznego Internetu", które realizowaliśmy przed feriami zimowymi, zachęcam do przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa i zachowania się w sieci, klikając środkowy obrazek.

Obrazek 1 i 3 to linki do galerii zdjęć, w których znajdziecie finałowe prace plastyczne na temat bezpieczeństwa w sieci, wykonanych ręcznie i za pomocą komputera.
W głosowaniu uczniów (na lekcjach wychowawczych) wyłonimy zwycięzców konkursu.

(Proszę aby każda klasa na lekcji wychowawczej w najbliższy piątek wytypowała miejsca od 1 do 5 w każdej kategorii. Wyniki na kartce oddajemy w poniedziałek do mnie. Z góry dziękuję, admin.)

Treść rozszerzona
JAK BYĆ BEZPIECZNYM W INTERNECIE WSKAZÓWKI DLA UCZNIÓW!


1. Nie podawaj swoich danych osobowych takich, jak: adres, numer telefonu, adres pracy rodziców/numer telefonu, nazwa i miejsce szkoły bez zgody rodziców. Ujawnianie tych informacji może narazić cię na różne niebezpieczeństwa.

2. Nie podawaj nikomu (poza rodzicami) swojego hasła dostępu.

3. Nie wysyłaj nikomu swoich zdjęć bez porozumienia z rodzicami.

4. Natychmiast powiedz rodzicom, jeśli trafisz na informacje, które sprawiają, że czujesz się skrępowany, zmieszany czy przestraszony.

5. Nie odpowiadaj na żadne wiadomości, które sprawiają, że czujesz się skrępowany. Jeśli dostaniesz taką wiadomość, powiedz o tym rodzicom.

6. Pamiętaj, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie. Internetowi znajomi mogą okazać się kimś zupełnie innym niż twierdzą.

7. Nie wyrażaj zgody na spotkanie z osobą, którą poznałeś w sieci bez porozumienia z rodzicami. Jeśli rodzice zgodzą się na takie spotkanie, upewnij się, że spotkacie się w miejscu publicznym i weź ze sobą tatę lub mamę.

8. Nie rób niczego, co mogłoby urazić innych użytkowników lub byłoby sprzeczne z prawem.

9. Wspólnie z rodzicami ustalcie zasady korzystania z Internetu: porę dnia, długość, odpowiednie dla ciebie obszary, z kim możesz się porozumiewać.

10. Poznaj zasady bezpiecznego Internetu (link)