Kucharki ze Szkoły na Ostrogu ślą posiłki
Dodane przez admin dnia Kwiecień 24 2020 22:17:31

Kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu tak lubią gotować, że postanowiły tym razem nakarmić raciborską służbę zdrowia, czyli pracowników Szpitala Rejonowego przy ulicy Gamowskiej 3. Pomysł i propozycja Danuty Michalczuk - kierownika gospodarczego w SP1, zostały bardzo ciepło przyjęte przez dyrekcję szkoły i raciborskich medyków...
Treść rozszerzona
Za namową pani Danuty do akcji włączyły się nie tylko kucharki, ale także firmy, poproszone o pomoc w dostarczeniu składników. W ten sposób powstało 1500 pierogów, które lepiono od 5.00 rano.
Następnym wyzwaniem, któremu trzeba było podołać było bezpieczne dostarczenie posiłków do szpitala. Kierownik SP1 skontaktowała się z Krystyną Klimaszewską i poprosiła o pomoc w zorganizowaniu tej dostawy. Wszystko odbyło się szybko i sprawnie.

Dyrektor szkoły - Patrycja Pol i pracownicy szkolnej kuchni bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w realizacji pomysłu tj. firmom: Bego-Mag, Dabox, Hurtownia Węglowski, Ofistar, Ferma Drobiu Janiczek oraz Janowi Fieglerowi z Krowiarek i rodzicowi ucznia – Ryszardowi Hahnowi za wszystkie dary.

Pani Danuta ma już kolejny pomysł oraz wsparcie darczyńców na ugotowanie następnych posiłków dla raciborskiej służby zdrowia.

Więcej zdjęć w galerii.