Szkoła na Ostrogu na podium w ogólnopolskim konkursie
Dodane przez admin dnia PaĹşdziernik 29 2020 12:45:47
Czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi zostało laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Eko-zabawka” w Szczecinie.

Uczniowie ze Szkoły na Ostrogu, pod opieką polonistki Ewy Wawoczny, wysłali swoje ekologiczne zabawki na piątą edycję konkursu organizowanego przez szczecińską szkołę pod patronatem Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie...Treść rozszerzona
Rozstrzygnięcie odbyło się z opóźnieniem, bo w październiku tego roku, ze względu na pandemię koronawirusa. Jury przyznało młodym raciborzanom nagrody i wyróżnienia, dostrzegając ich oryginalne i kreatywne zabawki spośród ponad 80 prac, które spłynęły z całej Polski.

Drugie miejsce zajęła Kinga Białdyga (kl. 8b) za „Pudełko z niespodzianką”, a na trzeciej lokacie uplasował się Tomasz Placzek (kl. 8b), który wykonał „Samolocik z dzieciństwa”. Wśród czworga wyróżnionych uczestników znaleźli się również uczniowie z „Jedynki” – Emilia Bania (kl. 8c), która wykonała „Łośka na kółeczkach” i Anna Pacharzyna (kl. 8a), autorka „Szybowca z przesłaniem do dzieci”.

Niestety w tym roku nie odbędzie się uroczysta gala wręczania nagród. Zostaną one przesłane uczestnikom pocztą.