Festiwal Perspektyw on-line
Dodane przez admin dnia Grudzień 16 2020 00:00:00
9 i 10 grudnia ósme klasy naszej szkoły brały udział w corocznym Festiwalu Perspektyw -dwudniowej imprezie promującej szkolnictwo zawodowe, a także lokalny i regionalny rynek pracy.

Ósmoklasiści mieli okazję przekonać się o zaletach kształcenia technicznego i zawodowego – zapoznać z ofertą szkół średnich , poznać warunki, w jakich kształci się tam przyszłych „zawodowców”, a także dowiedzieć się, na jaką pracę można liczyć po ukończeniu konkretnych kierunków. W tym roku ze względów epidemiologicznych uczniowie brali w nim udział w formie online.Treść rozszerzona
Podczas Festiwalu Perspektyw Online zaprezentowano: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Liceum Sztuk Plastycznych.

W ramach festiwalu zorganizowany został konkurs pt. „ Jak zostać zawodowcem”.
W konkursie wzięło udział prawie 500 uczniów. Zmierzyli się z pytaniami m.in. o to, czym jest switch (przełącznik), co oznacza skrót CKZiU (centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego), jakiego rodzaju drukarki powstały w "Mechaniku" (3D), ile lat trwa nauka w Liceum Sztuk Plastycznych (5), czym zajmuje się firma Rafamet (produkcja obrabiarek), do ilu krajów eksportują swoje produkty Eko-Okna (35), w jakiej szkole można uzyskać tytuł technika logistyka (Zespół Szkół Ekonomicznych)?

Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody w każdej z kategorii:

Indywidualnie – dla najlepszego gracza pierwszego dnia – Pauliny Szewczyk z klasy 8 b. Zwyciężczyni otrzymała bon o wartości kilkuset złotych na zakupy w sklepie RTV.

Klasowo – nagroda dla najaktywniejszej klasy - bon do sklepu ze sprzętem RTV i AGD o wartości 1500 zł - wędruje do klasy 8 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu.

Klasyfikacja szkolna - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Raciborzu zajęła drugie Miejsce w konkursie i otrzymała bon o wartości 2000 zł.

Wszystkim ósmoklasistom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy nagród!