Bezpieczny internet
Dodane przez admin dnia Luty 12 2008 19:55:35
12 lutego po raz czwarty w Polsce obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorami obchodów jest Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, które realizują unijny projekt „Safer Internet”.
Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu zwrócenie większej uwagi na kwestie bezpiecznego Internetu, a także dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych...

Treść rozszerzona
Jak wszyscy wiecie, nasza strona posiada certyfikat "Strony przyjaznej dziecku", co oznacza, że możecie bezpiecznie z niej korzystać i nie natraficie tu na niepożądane treści. Nie oznacza to jednak, że nasza strona nie jest narażona na niebezpieczeństwa, jakie niesie współczesny Internet. Niestety ostatnio kilka razy w tygodniu blokuję dostęp do strony osobom, których zamiary są wielce nieuczciwe wobec młodych serferów.
Wiedzą o tym administratorzy stron *.vgh.pl, nasi uczniowie, którzy prowadzą własne witryny. Kilkakrotnie pomagałem im usuwać nielegalne treści, publikowane na ich stronach przez nieuczciwych internautów. Jeden raz podobny przypadek miał również miejsce na naszej stronie, kiedy to dzięki błyskawicznej reakcji rodzica jednego z naszych uczniów udało mi się usunąć zagrożenie.
Tak więc bezpieczny Internet, to bezpieczne i świadome korzystanie z niego przez internautów. Można tam znaleźć wszystko, ale nie wszystko jest wartościowe, prawdziwe i pożyteczne!

Więcej o bezpieczeństwie w Internecie znajdziecie na http://www.dzieckowsieci.pl