W Górach Opawskich

Uczniowie z klas 5 a, 5b i 5c w raz z opiekunami wybrali się na trzydniową wycieczkę w Góry Opawskie. Od 12 do 14 września gościli w ośrodku „Banderoza” w Głuchołazach. Celem wyjazdu było poznanie regionu oraz środowiska tej części Sudetów. Udało się to podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem na Górę Chrobrego. Dodatkowo w programie znalazło się wiele atrakcyjnych aktywności takich jak strzelanie z łuku, płukanie złota, poszukiwanie skarbów,nauka międzynarodowych tańców czy nocny pochód z pochodniami. Wspólne ognisko oraz gry i zabawy zespołowe pozwoliły na lepsze poznanie się nawzajem, szczególnie, iż w tym roku szkolnym dołączyli do klas nowi uczniowie z Ukrainy. Wszyscy pełni wrażeń bezpiecznie wrócili do domu i do szkoły czekając na kolejne integracyjne wypady.