Malta czeka na naszych uczniów

Szkoła SP1 gotowa do mobilności uczniów na Maltę!

W dniach od 24.10.2021r. do 26.10.2021r. nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi udały się na wizytę przygotowawczą do kompleksu  szkół St Benedict College w miejscowości Kirkop Na Malcie. Instytucja przyjmująca okazuje się być idealną placówką do podjęcia  uczniów „ Szkoły na Ostrogu” w ramach  grupowej mobilności zagranicznej.

Podczas spotkania ustalono szczegóły dotyczące podróży, zakwaterowania i wyżywienia, form spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim ciekawego programu zajęć ściśle związanych z tematem projektu „ Różne przedmioty – jedna lekcja”.

Profesjonalni, otwarci i przyjaźni koordynatorzy goszczących szkół upewnili nas, że realizacja założonych celów projektu przebiegnie bezproblemowo i w miłej atmosferze. Zaangażowane szkoły  od dawna wykorzystują korelację między przedmiotową, płynnie porozumiewają się w języku angielskim, wykorzystują nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK).

Dziękujemy zaprzyjaźnionym szkołom za chęć udziału w projekcie i uzyskane wsparcie.