Festiwal Perspektyw

Festiwal Perspektyw to wydarzenie promujące szkolnictwo zawodowe i techniczne oraz lokalnych pracodawców. Impreza odbywa się w formule online od trzech lat. Ósmoklasiści biorą udział w wirtualnej podróży po szkołach branżowych i technicznych powiatu raciborskiego (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Liceum Sztuk Plastycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych). Na koniec rozwiązują quiz, którego tematyka jest bezpośrednio związana z informacjami przekazanymi w ramach festiwalu.

Za aktywność uczniów podczas festiwalu wręczane są nagrody w kategorii: najlepsi uczniowie, najbardziej aktywne klasy i najbardziej aktywna szkoła.

W kategorii najaktywniejszych klas 2. miejsce zdobyła klasa 8c z naszej szkoły. Zdobyliśmy też nagrodę w kategorii Najaktywniejsza szkoła.

Gratulujemy i życzymy aby przełożyło się to na mądre wybory szkoły średniej.