Wieści z Malty

malta

Po raz kolejny bierzemy udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską.  W dniach 19-25.03.2023r. Polecieliśmy, w dwóch dziesięcioosobowych grupach uczniowskich, na Maltę. Tutaj realizujemy część działań w ramach projektu pt. „Różne przedmioty – jedna lekcja”. Naszymi partnerami są szkoły St Benedict College – Primary School i Secondary School w mieście Kirkop. Celem jest doskonalenie naszych umiejętności językowych, podniesienie zainteresowania naukami ścisłymi oraz zastosowanie zdobytej wiedzy na innych przedmiotach i w życiu codziennym.

W pierwszym dniu, po pysznym śniadaniu, szkolny autobus odebrał nas z hotelu i udaliśmy się na pierwsze zajęcia. Nauczyciele geografii i języków przybliżyli nam najważniejsze fakty o Malcie. Poznaliśmy historię i kulturę kraju. Podczas zajęć my również zaprezentowaliśmy się dobrze robiąc duże wrażenie na nauczycielach. Tworzyliśmy quizy Kahoot o krajach partnerskich. Atrakcją dnia dzisiejszego było zwiedzanie stanowiska archeologicznego Ħaġar Qim wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie znajdują się pozostałości megalitycznych świątyń z IV i III tysiąclecie p.n.e. Spacerując wybrzeżem dotarliśmy do wioski rybackiej położonej nad samym morzem, gdzie z tarasów widokowych podziwialiśmy formacje skalne przy Błękitnej Grocie. Niesamowitym widowiskiem były rozbijające się o skały fale Morza Śródziemnego. Najprzyjemniejszą częścią dnia była integracja podczas zajęć na basenie. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia będą równie interesujące.

Autor: Mariola Kramarczyk