Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

Pasowanie na czytelnika

W bibliotece szkolnej przybyło nowych czytelników. Stało się to za sprawą pierwszoklasistów, którzy uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika. Pani bibliotekarka przebrana w japoński strój opowiedziała dzieciom,  że dzięki książkom mogą przenosić się do innych krajów, baśniowych światów, dawnych czasów. Potem dzieci wysłuchały opowiadania „Bałagan w bibliotece” i dowiedziały się jak są uporządkowane książki w naszej bibliotece, a także poznały zasady korzystania z niej. W końcu nastąpił moment uroczystego pasowania na czytelnika i pierwszoklasiści złożyli czytelniczą przysięgę „Obiecuję książki czytać i je szanować. Wiedzę dzięki nim zdobywać i przy nich się relaksować”. Na zakończenie wszyscy  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyprawki czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki. Z biblioteki szkolnej każdy wyszedł również z wypożyczoną książką.