Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

Canva dostępna bezpłatnie

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Edukacji Narodowej z przyjemnością informuje, że za pośrednictwem Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępniono narzędzie Canva, które będzie bezpłatne do dnia 31 grudnia 2026 r.
Dla uczniów Canva dostępna jest od 4 klasy szkoły podstawowej. Dostęp do Canvy jest możliwy za pośrednictwem konta na udostępnianej przez Ministra Edukacji Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE), dostępnej pod adresem www.zpe.gov.pl.

Jeżeli uczeń posiada konto na ZPE z samodzielnej rejestracji, nie będzie miał dostępu do aplikacji Canva po zalogowaniu się danymi tego konta.

Tylko login i hasło uzyskane ze szkoły uprawniają do zalogowania się do Canvy na ZPE i bezpłatnego do niej dostępu.
Loginy i hasła dla uczniów zostaną udostępnione przez wychowawców po 4 czerwca.

Aby uzyskać dostęp do Canvy należy zalogować się na Zintegrowaną Platformę Edukacyjną (https://zpe.gov.pl/) i przejść do zakładki „Aplikacje” zgodnie z instrukcją dostępną na: https://zpe.gov.pl/a/canva---materialy-instrukcje/DswQ4WWps.


Pod tym samym linkiem dostępna jest Instrukcja użytkowania CANVA oraz film instruktażowy.


Canva to intuicyjne, łatwe w użyciu narzędzie do projektowania graficznego online, które przekształca sposób, w jaki są tworzone i wizualizowane informacje. Aplikacja charakteryzuje się prostym i intuicyjnym interfejsem oraz bogatą biblioteką szablonów, zdjęć, grafik, czcionek, materiałów wideo, klipów audio.


W przypadku pytań i problemów związanych z logowaniem do serwisu prosimy kierować zgłoszenia poprzez formularz „Zgłoś problem” dostępny na dole strony zpe.gov.pl