Kontynuacja współpracy

logo projektu

W ramach realizacji trwałości projektu „Wspólna nauka drogą do sukcesu” w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska na lata 2014 – 2020 dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w roku szkolnym 2021/2022 wraz z parterem czeskim omówiono możliwość wspólnych działań w ramach trwałości. Wraz z czeską szkołą Vrchni 19 z Opawy rozpoczęto realizację projektu Erasmus + Team Spirit. Szkoły utrzymują stały kontakt mailowy i poprzez smartfony w ramach realizacji tego przedsięwzięcia. W ramach utrzymania współpracy odbyły się cztery działania:

- spotkanie koordynatorów w Czechach w szkole Vrchni 19 w Opawie,

- konkurs na logo projektu, który wygrała uczennica naszej szkoły Ewa Bucyk z klasy 5a,

- konkurs na maskotkę projektu w każdej szkole, w SP1 zwycięzcą został Krzysztof Stysiał z klasy 1b,

- pięciodniowa wizyta uczniów i nauczycieli z Czech, Turcji i Grecji w SP1.

Autor: BJ