Wielki sukces uczniów naszej szkoły

Giganci programowania

Dzisiaj zakończyły się 11. bezpłatne warsztaty "Koduj z Gigantami". Zarejestrowało się w nich 2737 szkół z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 114 lekcjach on-line co daje nam 2 miejsce w Polsce w rankingu wszystkich szkół zarejestrowanych w tej akcji. Wielkie gratulacje!
Mam nadzieję, że ten sukces przełoży się na większe zainteresowanie programowaniem i algorytmiką, tym bardziej, że już od października startujemy z zajęciami w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego, we współpracy z Politechniką Wrocławską.

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, odbywały sę od 3 - 25 września stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.

Głównym celem wydarzenia było propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany był do wybranej grupy wiekowej i obejmował stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Teraz czekamy na oficjalne wyniki a tutaj możemy zobaczyć aktualny ranking szkół w Polsce.