#Laboratoria przyszłości - druk 3D

W ramach programu #Laboratoria Przyszłosci w Szkole na Ostrogu uczniowie zapoznają się z drukiem 3d.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym (gov.pl).

Szkoła na Ostrogu wzbogaciła się m. in. w drukarkę 3d. Uczniowie zapoznają się z technologią druku 3d i oprogramowaniem do projektowania trójwymiarowych obiektów. Pierwsze projekty i wydruki 3d zostały zrealizowane na zajęciach Centrum Mistrzostwa Informatycznego pod okiem nauczyciela Informatyki.

Projekt rusza "pełną parą" w przyszłym roku szkolnym. Miejmy nadzieję, że podniesie umiejętności matematyczne uczniów w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, które dziś są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

O postępach naszych uczniów będziemy z przyjemnością informować.

Zapraszam do Galerii zdjęć.