Międzynarodowy Dzień "."

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jest obchodzone 15 września. Skąd się wziął Dzień Kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu.

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

Tego dnia biblioteka szkolna przygotowała wiele atrakcji przeprowadzając lekcję w klasie 1c oraz we współpracy ze świetlicą szkolną.

Klasa 1c obejrzała filmik o tym, jak powstał Dzień Kropki. Potem bawiła się przy niezwykłej książce „Naciśnij mnie” Herve Tullet’a i wzięła udział w drużynowych kropkowych zadaniach: rzucanie piłką do okrągłej miseczki, segregowanie kolorowych kulek i układanie obrazków z zakrętek. Uczniowie przyszli tego dnia nawet ubrani w kropki.

Natomiast dzieci na świetlicy również poznały magiczne kropki z książki Herve Tullet’a „Naciśnij mnie” oraz wykonywali rysunki z kropek.

Autor: Agnieszka Bzumowska