Centrum Mistrzostwa Informatycznego w SP1

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi po raz kolejny podpisała umowę o współpracy z Politechniką Łódzką. W ramach tej współpracy w szkole prowadzone będą zajęcia z algorytmiki i robotyki we współpracy z Politechniką Wrocławską.

logo projektu

O przyznanie dwóch grantów: algorytmicznego i projektowego aplikował nauczyciel informatyki - Krzysztof Ciszek. W zeszłym roku jego wniosek aplikacyjny był jednym z trzech najwyżej ocenionych na Politechnice Wrocławskiej. Wtedy zdobycie grantu dało mu możliwość uczestniczenia w 2 semestralnym, certyfikowanym kursie prowadzonym na jednej z 5 najlepszych uczelni technicznych w kraju (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska) przygotowującym do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania. Nie inaczej było w tym roku. Mimo podwyższonego progu z 12 punktów na 26, umożliwiającego przyznanie grantu, oba złożoe wnioski otrzymały wysoką ocenę Komisji Weryfikacyjnej, tym samym od 3 października ruszają w szkole zajęcia w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Partnerem wiodącym projektu jest Politechnika Łódzka, partnerzy projektu to Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.
Projekt skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych, nauczycieli akademickich oraz innych osób dorosłych wykazujących predyspozycje do pracy oraz zainteresowania pracą z wybitnie uzdolnioną młodzieżą - uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych, uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych, uczniów szkół średnich w tym liceów ogólnokształcących i techników oraz szkół branżowych I i II stopnia.

Całkowita wartość projektu: 50 239 096,15 zł
Kwota dofinansowania: 49 885 951,15 zł