Epicentrum Gier

W marcu obchodzimy dwa święta związane z matematyką.

12.03 jest obchodzony  Dzień Matematyki a 14.03 jest obchodzony Dzień Liczby Pi (π)

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Dzień Liczby Pi (π) jest to święto, które ma promować matematykę i nauki ścisłe. Żeby było ciekawiej, obchodzimy je 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby Pi.

Z tych okazji w naszej szkole, po południu 10 marca 2023r., została zorganizowana impreza:

EπICENTRUM GIER, gdzie młodzież szkolna grała w gry planszowe. Można było przyjść ze swoją grą lub zobaczyć w co grają inni. Uczniowie od klas 4 po 8 integrowali się przy wspólnej zabawie i grach.

Imprezę zorganizowały nauczycielki matematyki: Anna Bąbol, Sabina Chodenko, Grażyna Malinowska i Elwira Tytko.