Konkurs na maskotkę projektu

konkurs na maskotkę

Regulamin konkursu na maskotkę projektu
pt. „Wspieranie edukacji włączającej i środowiska włączającego na zajęciach poprzez zajęcia sportowe” w ramach programu Erasmus+ Team Spirit

1. Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich, Ul. Cecylii 30, 47-400 Racibórz

1. Cele konkursu:

- integracja oparta o elementy sportowe

- kształtowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku aktywności sportowej

- angażowanie dzieci niepełnosprawnych do kreatywności

- nabywanie postaw prozdrowotnych

-rozbudzanie zainteresowań sportowych

3. Zasady uczestnictwa w konkursie:

- konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VII

- zadanie konkursowe polega na wykonaniu maskotki, która będzie charakteryzowała się: jedną pozytywną cechą sportową oraz jedną pozytywną i jedną negatywną cechą społeczną

- każdy uczestnik konkursu może wykonać jedną maskotkę

- maskotka powinna mieć rozmiar umożliwiający zabranie jej w podróż

- prace składamy w sekretariacie do spraw uczniowskich

4. Prace oceniane będą w kategorii klas I-VII.

5. Termin składania prac: 06.05.2022r.

6. Nagrody: uczeń z klas IV-VII, który wygra konkurs na maskotkę projektu ma zagwarantowane miejsce w wybranym przez siebie wyjeździe międzynarodowym w ramach tego projektu, natomiast jeżeli konkurs zostanie wygrany przez ucznia z kl. I-III otrzyma on nagrodę rzeczową i dyplom.

7. Uczestnicy przystępując do konkursu i akceptując niniejszy regulamin oświadczają, iż prace wykonane przez nich maskotki są dziełem ich autorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych )DZ. U. 2006 Nr 90 poz. 631).

Przykładem maskotki może być lew, który jest: silny/szybki - cecha sportowa, opiekuńczy – pozytywna cecha społeczna, ale w walce bezwzględny – negatywna cecha społeczna.