Spotkanie studyjne Erasmus + Team Spirit w Polsce

W dniach 6 – 10.06.2022r. w ramach realizacji kolejnego działania programu uczniowie i nauczyciele czterech partnerskich szkół spotkali się w SP1 w Raciborzu. Spotkanie odbyło się pod hasłem: Integracja włączająca poprzez współpracę w sportach zespołowych. Celem projektu jest: wspieranie środowiska integracyjnego w klasach poprzez zajęcia sportowe.

W ramach spotkania gości z Czech, Turcji i Grecji z Polską grupą zorganizowano szereg atrakcji sportowych i kulturalnych. Po przybyciu gości do kraju odbyło się zakwaterowanie w hotelu, a potem przejście do szkoły. W szkole cała grupa została przywitana przez panią dyrektor, a uroczyste rozpoczęcie spotkania odbyło się na sali teatralnej, gdzie zaprezentowano przedstawienie czarnego teatru. Następnie było zwiedzanie szkoły i zajęcia sportowe, obiad i zajęcia z ceramiki podczas których dzieci wyrabiały własne medale i pieczątki z logo projektu. Popołudniu cała grupa wybrała się pieszo na zwiedzanie miasta. Podczas zajęć w terenie, goście poznawali naszą piękną okolicę. Ostatnim punktem programu tego dnia było zwiedzanie raciborskiego muzeum, gdzie pracowali na angielskojęzycznych kartach pracy szlifując znajomość języka.

Kolejny dzień upłynął całej grupie na zwiedzaniu zabytkowego Krakowa, tam też uczniowie wzięli udział w grach i zabawach sportowych, które miały za zadanie integrację uczestników. Zabawa odbyła się w parku trampolin GoJump. Mogli się wykazać, kreatywnością, zwinnością i pracą w grupach. Kolejny dzień spotkania uczniowie zaczęli od spotkania w aquaparku H2O Ostróg w naszym mieście. Tam odbyła się drużynowa rywalizacja w pływaniu na czas stylem dowolnym, w wyławianiu przedmiotów na czas, w zjazdach rurami na czas. Po tak intensywnych zajęciach w wodzie grupa udała się do szkoły na obiad. Tam też podsumowano wyniki rywalizacji, wręczono nagrody i dyplomy najlepszym drużynom i zawodnikom. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu. Ostatni dzień upłyną na przygotowaniach do powrotu do własnych krajów.

Podczas spotkania zrealizowano cele spotkania, przeprowadzono gry i zabawy ruchowe sprzyjające integracji włączającej. Przepisy gier i zabaw poznanych prze uczestników mogą być stosowane w ich szkołach, a przepisy wraz z instrukcją przebiegu zabaw zostaną zamieszczone w interaktywnym przewodniku przez partnera wiodącego projektu czyli szkołę z Czech.

Relacja ze spotkania ze zdjęciami: