Trzy szkoły z Raciborza z tytułem laureata

Triumf na Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych  w Rybniku, świętowały  tym razem trzy szkoły z Raciborza:  Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi,  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 na Ocicach i Dobra Szkoła.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy, podzielony jest na trzy etapy, aby przejść do kolejnego etapu, należało uzyskać minimum 85% poprawnych odpowiedzi. O trudności konkursu niech świadczą liczby. Laureat to osoba, która zdobyła co najmniej 54 punkty, na 60 możliwych, w trzecim, wojewódzkim etapie konkursu. Uczniowie z podium pokonali w wyścigu po taki sukces  ponad 4000 uczestników. Znaleźli się w gronie  633 uczniów województwie śląskiego, którzy dotarli do trzeciego etapu. Warto nadmienić, iż w całym powiecie raciborskim było ich tylko piętnaścioro. Tym razem SP1 może poszczycić się trojgiem laureatów konkursów przedmiotowych, Zespół Szkolno-Przedszkolny na Ocicach nr 2  jednym laureatem a  Dobra Szkoła jedną laureatką.

Poniżej nagrodzeni uczniowie z raciborskich szkół:

1. Mateusz Bąbol (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu)

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z  Geografii,   nauczyciel- opiekun Sylwia Surma,

2.Emilia Pacharzyna (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu)

-Laureatka Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z Fizyki,  nauczyciel- opiekun Marzena Grabowska,

3.Wiktoria Kaim (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu)

- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, nauczyciel opiekun Beata Kuliś,

1. Robert Giera (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 na Ocicach)

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z  Języka Polskiego,  nauczyciel- opiekun Marzena Kurowska,

1. Malwina Luterek ( Dobra Szkoła w Raciborzu )

- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii- nauczyciel opiekun Sylwia Surma.

Laureatom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.