Oddaj swój głos

oddaj głos

Twój głos jest dla nas ważny! - głosuj na projekt nr 10 w Raciborskim Budżecie Obywatelskim.

To projekt nr 10, pn.: "Szkolny plac zabaw SP1 Ostróg"

Zagłosuj by na terenie naszej szkoły powstał nowoczesny i bezpieczny plac zabaw w miejsce starego już wysłużonego placu.

Plac zabaw bedzie dostępny dla mieszkańców Raciborza. Oddaj swój głos, zachęć rodzinę i znajomych. Głosować może każdy mieszkaniec Raciborza, również najmłodsi za zgodą i we współpracy z rodzicami.

Szczegóły projektu:

10. Szkolny plac zabaw SP1 Ostróg
Miejsce: ul. Cecylii 30, Dz. nr 623/2
Opis: Projekt zakłada budowę nowego placu zabaw w miejscu obecnego. Dotychczasowy plac zabaw jest konstrukcji drewnianej. Częste i liczne uszkodzenia elementów powodują wyłączenie z użytku ze względów bezpieczeństwa. Liczne naprawy są kosztowne i nie przynoszą długotrwałych efektów, bowiem plac zabaw jest użytkowany nie tylko przez uczniów szkoły (500 uczniów(, a także jest głównym centrum zabaw dla okolicznych osiedli tj. Lotnicza, Siwonia, Orzeszkowej, Książęcej i dalszej części Ostroga. Wykorzystanie obecnej bezpiecznej nawierzchni i wyłożenie na niej sztucznej trawy pozwoli znacząco obniżyć koszty budowy nowego placu zabaw. Projekt zakłada także pozostawienie niektórych elementów obecnego placu zabaw (drabinek, ścianki wspinaczkowej).
Uzasadnienie realizacji, zakres i zastosowanie: Względy bezpieczeństwa. Poszerzenie atrakcyjności i oferty szkoły. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i lokalnej społeczności dzielnicy Ostróg. Stanowi ważny czynnik społeczny dla wszystkich mieszkańców Raciborza w szczególności dzieci i młodzieży. Z placu zabaw będą korzystać dzieci bez ograniczeń wiekowych i przeznaczony będzie dla wszystkich mieszkańców Raciborza. Zaproponowana lokalizacja jest miejsce spotkań całych rodzin i sprzyjać będzie integracji lokalnej społeczności.
Funkcje: Wypoczynkowa, rekreacyjna, integracyjna, edukacyjna
Koszt: 300 000,00