Szlachetna paczka 2022

Szlachetna paczka
Szanowni Państwo, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka".

Rozpoczynamy zbiórkę żywności, środków czystości i innych potrzebnych artykułów według podanej poniżej listy.

Zbiórka trwa od 1 do 8 grudnia 2022r. W szkole przy wejściu będą umieszczone kosze na produkty.
Liczymy na zaangażowanie i pomoc najbardziej potrzebującym.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne 'Szkoły na Ostrogu"

Potrzeby Rodziny I:

- Bony do Decathlonu bądź innego sklepu odzieżowego i obuwniczego dla trójki dzieci,

- Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, budyń, galaretka, słodycze;

- Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów;

- Pomoce szkolne: farbki, papier kolorowy, bloki, kredki, plastelina;

- Wyposażenie mieszkania: pościel(poszwy, prześcieradła), ręczniki małe i kąpielowe;

- Specjalne upominki: gry edukacyjne, gry do zabaw sportowych.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny  II

1. Komoda

2. Kuchenka mikrofalowa

3. Kołdra zimowa 140 x 200 i pościel 140x200

Pozostałe potrzeby Rodziny:

kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach.

-Środki czystości: Mydło / żel myjący, pasta do zębów,płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, szczoteczka do zębów.

-Odzież: Sukienka (Przejściowe) Rozmiar: 152 cm, Uwagi: sukienko-tunika ciepła,  kolor dowolny. Piżama (Zimowe) Rozmiar: 152 cm, Uwagi: ciepły szlafrok na zimowe wieczory rozmiar S  na 150 wzrostu

Wyposażenie mieszkania:  Kołdra ciepła zimowa wymiary 140x200 , poduszka 70x80 oraz prześcieradło na gumkę 140x200 i pasująca pościel w wymiarze 140 x 200, ręczniki różne jeden duży i dwa mniejsze , poduszka.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: komoda ok 150 cm szerokości oraz mniejsza komoda 90 z szufladami.

Inne potrzeby materialne :Okna  3 okna, rozmiar standardowy.

Szczególne upominki: kwiat zielony,  ozdoba świąteczna lub mała choineczka do postawienia na mebel do ozdoby.

III Dodatkowa zbiórka środków czystości : (Mydło / żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, szczoteczka do zębów) dla ośrodka dla bezdomnych w Raciborzu.

Autor: Józefa Kielak