Rektutacja uczniów do klas 1

rekrutacja 2024

ZASADY REKRUTACJI DO KLASY I, NA ROK SZKOLNY  2024/2025

Do klasy I publicznej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane są dzieci:

• 7-letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym,
  • 6-letnie (urodzone w roku 2018) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Uczniowie mieszkający na terenie obwodu szkoły przyjmowani są z urzędu na podstawie Wniosku rodziców (załącznik nr 1), złożonego w sekretariacie szkoły.

Uczniowie mieszkający poza obwodem przyjmowani są w miarę wolnych miejsc po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego prowadzonego na podstawie Wniosku rodziców o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej (załącznik nr 2), złożonego
w sekretariacie szkoły.

Wypełniony wniosek, wraz z oświadczeniem, składa osobiście rodzic/prawny opiekun w sekretariacie uczniowskim od 4 marca 2024r. do 15 marca 2024r.

Szczegółowe kryteria naboru określa Zarządzenie nr 3090/2024 Prezydenta Miasta Raciborza z dnia 30 stycznia 2024r.

Harmonogram rekrutacji przedstawia paragraf 1. Zarządzenia:

rekrutacja 2024