Poetyckie Walentynki po polsku i niemiecku

13 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Raciborzu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „POETYCKIE WALENTYNKI PO POLSKU I NIEMIECKU”.
Celem konkursu była popularyzacja literatury polskiej i niemieckiej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości literacko-językowej.
W konkursie wzięli udział uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Każdy uczestnik recytował wybrany przez siebie utwór poetycki. W jury zasiedli poloniści oraz germaniści (Agnieszka Bzumowska, Klaudia Łyko -Solisz, Roman Bohr). Przy ocenie kierowano się doborem tekstu do predyspozycji ucznia, interpretacją utworu, intonacją głosu, dykcją i wyrazistością.
Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów, biorących udział w konkursie, jury oceniło i przyznało miejsca:
I miejsce – Julia Mudrik (kl. IVc) i Arkadiusz Hutyra (kl. Vc)
II miejsce – Julia Grech (kl. Ib) i Aleksandra Czekajło (kl. Vc)
III miejsce - Ksawery Wiśniewski (kl.3c) i Mateusz Gajda (kl. Vb)
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe.
Konkurs koordynowali: Klaudia Łyko – Solisz i Roman Bohr.