II miejsce w ogólnopolskim konkursie

Dzisiaj Mateusz Porada z klasy 3b odebrał nagrodę za zdobycie 2 miejsca w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Bóbr. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

Zadania konkursowe dla klas 1-3 znajdziecie tutaj

Dzięki Mateuszowi nasza szkoła również otrzymała nagrodę w postaci rocznego, bezpłatnego dostępu do platformy Liga Niezwykłych Umysłów, wspomagającej naukę programowania wysokiego poziomu w różnych środowiskach programistycznych.