Druk 3D

W naszej szkole od 2 lat dzieci uczą się druku 3D. Tym razem klasy trzecie w ramach zajęć rozwijających kreatywność poznawały tajniku druku trójwymiarowego. Zadaniem było zaprojektowanie i wydrukowanie zawieszki - breloczka do kluczy z napisem SP1, w dowolnie wybranej przez siebie formie, oraz spersonalizowanego breloczka w postaci swoich inicjałów.

Na początek dzieci uzyskały dostęp do bezpłatnej platformy Thinkercad, gdzie pod okiem nauczyciela realizowały swoje pomysły, tworząc trójwymiarowe modele breloczków.

Najlepsze projekty zostały wydrukowane. Najtrudniejszym dla wszystkich okazał się czas oczekiwania na wydruk. Prosty breloczek, niewielkich rozmiarów drukował się od 20 - 30 minut a wydrukować należało ponad 50 sztuk, dla każdego dziecka, biorącego udział w zajęciach.

Druk 3D jest możliwy w szkole dzięki rządowemu programowi #Laboratoria przyszłości, w którym szkoła została doposażona mi. in. w drukarkę 3D - MakerBot Sketch.