Marcelina finalistką konkursu informatycznego

Marcelina Tesarska z klasy 6b została finalistką w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogic. Patronat nad rywalizacją objął Minister Edukacji i Nauki. Honorowym patronem konkursu jest również Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs podzielony był na 3 etapy. Trwał od 2 października 2023 roku do 9 marca 2024 roku. W tegorocznej - V edycji konkursu wzięło udział 12628 uczniów a do finału dotarło 3261 uczniów.

Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu online pytań testowych do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki. Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w wizualnym języku programowania Assembly.

Dotarcie do finału, 3 etapu konkursu, to duże osiągnięcie. Marcelinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów. Jesteśmy przekonani, że spora część z InstaLogikowych uczniów weźmie w przyszłości udział w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.