Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to szczególnie ważny dzień w naszej szkole. Aby uczcić ten dzień, nasza szkoła przygotowała wiele atrakcji. Jedną z nich była akcja, która polegała na ułożeniu przez każdą klasę litery z uczniów. Napis, który w ten sposób powstał brzmiał: „SP1 na niebiesko dla autyzmu”. Oprócz tego na uczniów czekały gry i zabawy sensoryczne np. stanowisko „Zgadnij co słyszysz”, „Alfabet Braila”. Oczywiście w tym dniu wszyscy ubrani byli na niebiesko.

Na całym świecie obchodzony jest 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozy, małżonki emira Hamada ibn Chalifa Al Saniego, popartej przez  ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007, opublikowaną 21 stycznia 2008 r. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Wizja i inicjatywy Jej Wysokości pomogły w realizacji praw dzieci niepełnosprawnych i ich społeczności, zarówno w państwach arabskich, jak i na całym świecie. Osoby dotknięte autyzmem mają problem z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych.