MODI - nauka programowania w klasach 1-3.

Uczniowie naszej szkoły uczą się programowania z wykorzystaniem zestawów MODI. Jest to najprostsza i najbardziej intuicyjna metoda nauki programowania.

MODI to zestaw robotyczny, który sprawia, że nauka programowania jest łatwiejsza i przyjemniejsza dzięki wykorzystaniu specjalnych modułów  - klocków konstrukcyjnych.  Pomagają one uczniom przyswoić kluczowe pojęcia z zakresu informatyki i zamieniają naukę programowania we wciągającą zabawę. Poprzez realizację praktycznych projektów uczniowie uczą się logicznego rozwiązywania problemów i rozwijają myślenie algorytmiczne.

MODI- czyli inteligentne moduły dzięki którym powstało wiele interesujących modeli jak wiatrak, lampka, gramofon, pilot do selfie, inteligentny kosz na surowce wtórne, inteligentny garaż, gry planszowe, lampion, gra w koszykówkę,  czy nawet garaż. Dzięki akcesoriom dostępnym w pakiecie uczniowie za pomocą kilku prostych ruchów zmieniali swoje komponenty MODI w samochód, krokodyla, a nawet latarnię morską, czy helikopter.

W czasie zajęć uczniowie współpracowali ze sobą w grupach. praca grupowa pozwalała uczniom rozwijać umiejętności interpersonalne i społeczne. Dzięki zajęciom z MODI uczniowie rozwijają nie tylko umiejętność komunikacji i współpracy, ale również ćwiczą kreatywność i myślenie algorytmiczne.
MODI to innowacyjny produkt, angażuje dzieci i pobudza ich kreatywność podczas programowania! MODI wpisuje się w program nauczania STEAM.

Zestawy MODI zostały pozyskane przez szkołę w ramach projektu #Laboratorium Przyszłości.