Utalentowani plastycznie nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

9 kwietnia 2024 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Cuda i dziwy w wierszach Juliana Tuwima”, zorganizowanym w ramach obchodów 130 rocznicy urodzin poety, autora wierszy dla dzieci a także tekstów piosenek i wodewili.

Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, kukiełki, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej związanej z twórczością Juliana Tuwima. W konkursie wzięło udział 250 osób, wśród nich 3 uczennice z naszej szkoły, które zostały nagrodzone. Wszystkie prace naszych uczniów dotyczyły wiersza "Ptasie radio", to jednak każda z nich jest wyjątkowa i z innej kategorii.

Hanna Mużelak z klasy 6c - I miejsce w kategorii ilustracje 11-14 lat

Julia Grech z klasy 1b - II miejsce w kategorii prace przestrzenne 7-10 lat

Julia Kowalczyk z klasy 6b - wyróżnienie w kategorii prace komputerowe 11-14 lat

Uczniowie zostali zainspirowani do wzięcia udziału w konkursie podczas zajęć bibliotecznych z p. Agnieszką Bzumowską oraz na lekcjach informatyki z p. Krzysztofem Ciszkiem.

Pełna lista nagrodzonych na stronie www.biblrac.pl

Wystawę nagrodzonych prac można obejrzeć w Eurece-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu.