Młodzi konstruktorzy

Dominik i Szymon z klasy 6b przez kilka ostatnich tygodni z wielką pasją budowali i programowali roboty. Powstało wiele ciekawych konstrukcji, w tym skarabeusz, czołg, mechaniczna ręka czy słoń, który potrafi przenosić różne przedmioty z miejsca na miejsce i wydawać różne dźwięki. Podczas budowy wykorzystano gotowe schematy i instrukcje oraz własną inwencję twórczą. Wykonanie robota, w przypadku czołgu, wymagało 1 godziny pracy ale już przy budowie słonia - kilkanaście godzin. Oprogramowanie uczniowie napisali w środowisku Scratch według własnego pomysłu. Chłopcy prezentowali już swoje konstrukcje podczas dni otwartych szkoły, teraz prezentujemy krótki film podsumowujący wielotygodniową pracę.