Pomoc Ukrainie

W obecnej, niezwykle trudnej sytuacji Racibórz chce wesprzeć mieszkańców swojego miasta partnerskiego - ukraińskiej Tysmenicy.
pomoc_ukrainie
Od wtorku ruszy zbiórka darów prowadzona we wszystkich miejskich szkołach podstawowych (godziny 8.00 – 15.00) oraz w budynku Urzędu Miasta (Biuro Obsługi Interesanta czynne będzie od 8.00 do 18.00).
Prosimy o pomoc i włączenie się w akcję Rady Rodziców i społeczności szkolne!

Prosimy o pomoc i włączenie się w akcję Rady Rodziców i społeczności szkolne!

Władze Tysmenicy przygotowały listę potrzebnych rzeczy:

1. śpiwory
2. karimaty
3. środki higieniczne (wszystkie rodzaje)
4. materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe
5. żywność w puszkach
6. żywność możliwa do bezpośredniego spożycia tj. bez obróbki termicznej, zapakowana hermetycznie, możliwa do przechowywania bez lodówki, z długim terminem przydatności do spożycia (np. batony proteinowe, konserwy, kabanosy zamknięte hermetycznie, orzechy, suszone owoce etc.)...

Na tym etapie prosimy o przynoszenie konkretnych darów, ograniczonych do tych z przedstawionej listy. Na ten moment nie są potrzebne ubrania, maskotki, artykuły papiernicze oraz żywność wymagająca obróbki termicznej, w słoikach, torebkach, produkty suche etc.

Jednocześnie zachęcamy do wsparcia zbiórki pieniężnej, którą prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka TĘCZA. Ze środków zgromadzonych przez stowarzyszenie zostaną zakupione sprzęty, o które poprosiły nas władze Tyśmienicy: pontony ewakuacyjne, agregaty prądotwórcze oraz urządzenia komunikacji radiowej.

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "TĘCZA"
47-400 Racibórz
nr konta 65 1050 1344 1000 0090 8155 0403
tytuł przelewu: Ukraina

Wszyscy mieszkańcy chcący udzielić schronienia osobom przybywającym z Ukrainy lub w inny pomóc przyczynić się sprawie (wolontariat, pomoc prawna, pomoc medyczna, transport etc.) proszeni są o zgłoszenie się na adres mailowy: ukraina@powiatraciborski.pl

Każdemu zarejestrowanemu uchodźcy, który przybył do Polski po 24 lutego br. (również tym przyjętym do prywatnych domów i mieszkań) miasto może zapewnić wyżywienie. W tym celu prosimy o kontakt z Biurem Zarządzania Kryzysowego UM Racibórz: 32 755 06 91

Więcej informacji na temat tego jak można pomóc, a także informacje dla osób tej pomocy potrzebujących znajdują się na rządowej stronie www.pomagamukrainie.gov.pl

źródło UM

Autor: UM