Team Spirit – EVALUATION QUESTIONNAIRE FOR THE FINAL PROJECT MEETING

W dniach 5-6 grudnia w Krakowie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach programu Erasmus+ Team Spirit 2021-1-1CZ01-KA220-SCH-000024603. Partnerzy z polskiej, czeskiej, greckiej i tureckiej szkoły podsumowali przebieg realizacji wszystkich sportowych aktywności, a koordynatorka projektu Iva Palatova dokonała ewaluacji zaplanowanych działań.
Celem programu było wspieranie środowiska integracyjnego poprzez zajęcia sportowe. Uczniowie placówek uczestniczących w realizacji programu poznali gry i zabawy sportowe umożliwiające włączanie do aktywności uczniów ze specjalnymi potrzebami. Dzięki współpracy czterech szkół powstał przewodnik po grach i zabawach, który można zobaczyć na platformie etwinning. W ramach realizacji projektu odbyły się również dwa konkursy: na logo projektu
i maskotkę. Maskotka była częścią łączącą wszystkie spotkania uczniów w Raciborzu, Opawie, Bodrum i Salonikach. Nasza Polska maskotka "żaba" odwiedziła każde z tych miast, a uczniowie stworzyli pamiętniki z jej pobytu w tych miejscach. Wymiany międzynarodowe były doskonałą okazją do poznania kultury i tradycji innych krajów. Uczniowie i nauczyciele nawiązali nowe znajomości i mieli okazję do doskonalenia kompetencji językowych. Poznali sposoby pracy w partnerskich szkołach i spędzili czas z rodzinami uczniów goszczącego kraju. Program finansowany był ze środków Unii Europejskiej.