Promocja projektu – szkolna akcja z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. 4 grudnia na terenie szkoły odbyły się działania realizujące założenia tego dnia,

Uczniowie szkoły na Ostrogu włączyli się w obchody tej uroczystości. Podczas lekcji wychowawczych młodzież oglądała prezentację multimedialną oraz krótkie filmiki dotyczące różnych rodzajów niepełnosprawności. Przeprowadzane były również rozmowy z uczniami na temat trudności, jakie napotykają osoby niepełnosprawne. Następnie uczniowie wykonali plakaty nawiązujące tematyką do tegorocznego hasła. Na lekcjach wychowania fizycznego dzieci pokonywały tory przeszkód, aby choć na chwilę wczuć się w rolę ludzi, którzy na co dzień zmagają się z wieloma przeciwnościami i utrudnieniami. Podczas zajęć sportowych przeprowadzono gry integracyjne prezemtowane podczas realizacji programu Erasmus+ Team Spirit.