Imponujący finał kilkumiesięcznych zmagań uczniów SP 1 w Raciborzu w ramach wojewódzkich konkursów przedmiotowych

W szkołach podstawowych w całym kraju odbywają się liczne konkursy, turnieje wiedzy i rywalizacje między uczniami. Niewątpliwie najbardziej znaczącymi konkursami organizowanymi przez kuratoria oświaty są wojewódzkie konkursy przedmiotowe odbywające się w całej Polsce. Trwaja one od października do marca i składają się z trzech etapów. Jest to czas wytężonej pracy uczniów, ale również nauczycieli, którzy ich wspierają i prowadzą.  Do każdego kolejnego etapu przechodzą tylko najlepsi. W finałowych zmaganiach uczestnik może zdobyć tytuł finalisty lub laureata. Ten ostatni otwiera drzwi do wymarzonej szkoły średniej oraz zwalnia z wybranej części egzaminu ósmoklasisty, zapewniając stuprocentowy wynik. Jest zatem o co walczyć.

W tym roku szkolnym Szkoła Postawawowa nr 1 w Raciborzu już tradycyjnie może poszczycić się wysokimi wynikami aż z trzech przedmiotów: Wiktoria Przeliorz została laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego (op. Beata Kuliś), Bartosz Zymelka uzyskał tytuł laureata w konkursie z geografii (op. Sylwia Surma), natomiast Krystyna Jędrzejewska otrzymała tytuł finalistki w konkursie przedmiotowym z biologii (op. Ewa Nizio). Serdecznie gratulujemy!