Kolejne dni mobilności

Dzień czwarty mobilności

Szkoły goszczące starały się nam nie tylko pokazać jakie zastosowania maja przedmioty ścisłe w życiu codziennym ale także zorganizowali nam niecodzienne sposoby spędzania czasu wolnego.
Atrakcją dnia dzisiejszego były wspólne zwiedzania z partnerami że szkoły goszczącej stolicy Malty - Valetta, czyli tzw. "muzeum pod gołym niebem". Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa Valletty, jak zostało wybudowane to cudne miasto. Spacerowaliśmy po ogrodach. Mieliśmy okazję zwiedzić barokową Katedrę Świętego Jana oraz poznać najważniejsze budynki. Dowiedzieliśmy się, że Malta powstała z wypiętrzenia się skały osadowej.

Dzień piąty zajęć

Nadszedł dzień pożegnania. W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy swoje mobilności. Otrzymaliśmy certyfikaty i pożegnaliśmy swoich partnerów. Z pewnością nawiązane relacje będą trwały. Atrakcją dnia dzisiejszego był rejs do Błękitnej Gorty (Blue Grotto), podczas której wpłynęliśmy do jaskiń, podziwialiśmy formacje skalne, koralowce i błękit wody.