Warzywa i owoce w szkole 2022/2023

W roku szklonym 2022/2023 szkoła brała udział w  „Programie dla szkół”. To unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci. W ramach działalności promocyjnej uczniowie biorący udział w projekcie brali udział w szeregu zajęć kulinarnych w sali Art.&Cooking, która działa na terenie szkoły. Podczas tych zajęć dzieci uczyły się samodzielnego wykonywania posiłków. Zapoznawały się z walorami zdrowotnymi i smakowymi wykonywanych potraw. Dzięki doposażeniu sali w  sprzęt kuchenny w ramach programu Laboratoria Przyszłości dzieci miały okazję gotować, piec i przygotowywać zdrowe posiłki. Klasy młodsze wraz z wychowawcami odwiedziły też ogródki działkowe na których miały okazję zobaczyć jak rosną warzywa i owoce.